Vanmorgen reed ik met onze auto over het kruispunt van de Nieuwstad - Isendoornstraat, waar nu geen stoplichten mee zijn maar van die vertragende verkeersdrempels, en ik moest terugdenken aan iets heel grappigs van jaren geleden.
Onze dochters waren 15 en 16 jaar en zaten allebei op basketbal. Op Oudjaarsavond zouden de meisjes de avond met hun hele team doorbrengen bij hun trainer thuis. Ze zouden spelletjes doen en hun trainer, ook nog een jonge gast zou er voor zorgen dat iedereen weer veilig thuis zou komen. Dat is ook gebeurd. Het hele team heeft eerst degene die het verste weg woonde op de fiets thuisgebracht en zo eigenlijk - met elkaar - iedereen thuis gebracht.
Maar waar het nu over gaat is het moment dat het nieuwe jaar net was begonnen. Om 12 uur werd geproost en naar het vuurwerk gekeken, toen de trainer zei:
'En dan is het nu tijd voor de stoplichtenrace!'
Wat was het geval?De trainer woonde op een bovenwoning aan het kruispunt waar ik het net over had. Daar was ook een oversteekplaats voor voetgangers met een bijpassend stoplicht.
De race ging als volgt: Je drukte op het knopje waardoor het voetgangerslichtje groen werd. En het ging erom dat je zolang het groen was, je zo vaak als je kon heen en weer ging rennen over het kruispunt. Een goede training voor de basketballers.
Maar het geestige was dat de politie op deze avond overal rondreed om te kijken of er geen ongeregeldheden plaats vonden. Die kwamen dan aanrijden, maar moesten stoppen omdat hun stoplicht op rood sprong. Waarna er vlak voor hun neus een meisje zo snel en vaak als ze kon heen er weer rende.
Ze deden niks illegaals, maar een beetje vreemd was het wel.
Ik had graag dat gezicht van de agenten gezien...
Geen opmerkingen:
Een reactie posten